logotype

Co je hormonální jóga pro muže a jaké jsou její účinky?

Účinky jógové terapie jsou již dobře známy v případě astmatu, alergií, problémů se zády, stresu, nespavosti, hypotyreózy a nízké hladiny hormonů u žen (přečtěte jsi reálné zkušenosti a hodnocení cvičenek).

Když muži viděli výsledky cvičení na svých ženách, žádali zakladatelku Hormonální jógové terapie, paní Dinah Rodriques, aby také pro ně vytvořila sestavu cviků. A právě to se nedávno stalo skutečností a nyní už i muži mohou pocítit výhody a účinky HJT na vlastní kůži.

Pro muže navržená HJT (Hormonální jógová terapie) je unikátní sestava jógových cviků a jejich variant. Cvičení je dynamické, zesílené technikami, které urychlují účinky cviků. Cviky nejsou těžké, můžou je cvičit jak mladší, tak i starší muži. Hormonální jóga využívá znalosti jógy k léčbě zdravotních problémů. Slouží jako terapie, to znamená, že se zaměřuje na postupné odstraňování problémů.

Účinky na muže

Hormonální jógová terapie přináší holistický přístup, působí současně jak na fyzické, tak na energetické tělo. Jelikož je HJT přírodní metoda, která reaktivuje produkci hormonů, dochází u cvičenců k odstranění příznaků způsobené nízkou hladinu testosteronu a zlepšuje zdraví v mnoha oblastech.

Prevence stresu: je vědecky prokázáno, že stres silně ovlivňuje produkci hormonů. Dochází k velmi rychlému snížení hormonální hladiny. Z tohoto důvodů je stresu v hormonální józe věnována zvláštní pozornost. Dinah Rodrigués, zakladatelka HJT, přidala ke cvičení uklidňující dechové techniky a r,elaxační cvičení specifické pro odbourávání stresu.

Dostatečný pohyb: rozhodně je nutné jak v mladším, tak i v pozdějším  věku udržet si zálibu v aktivním trávení volného času. Cvičením se totiž posiluje tvorba testosteronu. Každý pohyb je dobrý, protože vytváří hormon štěstí. Správně zvoleným pohybem lze zároveň posilovat srdce a bojovat tak proti cévním a srdečním chorobám.

Výsledky se dostaví v poměrně krátké době. Už s jednotýdenní praxí se člověk cítí plný energie, vitální, výsledky jsou však přímo úměrné cvičení. Čím déle člověk cvičí, tím větší bonus pro tělo. To znamená, že hladina testosteronu se již zvyšuje a intenzita některých příznaků se začne snižovat. U některých symptomů může dojít k odstranění po delší době cvičení, např. 3 měsíce.

Jelikož testosteron ovlivňuje mnohé funkce v těle (viz výše), dojde k pozitivním změnám ve vašem zdraví:

 • udržení množství svalové hmoty
 • zlepšení funkce štítné žlázy
 • dostaví se pocit uvolnění
 • dobrá nálada
 • zvýšení energie
 • zlepšení 
fyzické a psychické flexibility
 • duševní stabilita
 • získání odolnosti proti stresu
 • zvýšení imunity
 • zlepšení krevního oběhu
 • prevence problému s prostatou

Samotné cvičení, pokud ho znáte již zpaměti, trvá 30-35 minut.

- © www.kurzy-hormonalni-jogy.cz (2018) -